Krmivo a výživa

V naší chovatelské stanici je základem každodenního krmení kvalitní granulové krmivo, které mají kočky k dispozici celý den. K snídaní dostávají masové konzervy a k večeři syrové přemražené maso - většinou hovězí. Březí a kojící kočky, rostoucí koťata mají každý den ještě tučný tvaroh smíchaný se šlehačkou, nebo tvarohovou rybí pomazánku (smíchaný tučný tvaroh s konzervovanými sardinkami Cosma), což milují i ostatní dospěláci.  Občas dostávají vařené kuřecí maso, nebo vařenou tresku na oživení jídelníčku. Samozřejmostí je denně čitá voda.

 
Granule

to je téma mezi chovateli mnohdy výbušné,co se dá považovat za opravdu kvalitní. Do granulí vidět není a sama jsem neviděla osobně jejich výrobu ani vstupní suroviny, nezbývá tedy, než věřit výrobcům, co je v nich obsaženo. V začátcích mojí chovatelské éry jsem s nimi hodně experimentovala a hledala ty nejlepší, snažila se ptát na názory jiných dlouholetých chovatelů a hlavně sledovat, jak moje kočky prospívají, což je vlastně asi u krmiva nejdůležitější - tedy výsledný efekt, zdraví koček, kvalita srsti a celková kondice. Dalším aspektem je, že kočka je tvor svéhlavý a ne vše zdravé je ochotná akceptovat. A když si myslíte, že jí dáte to nejlepší, pokud jí granule nechutnají, i kdyby měla zemřít hlady, nesní je. Tím se výběr také velmi zúžil. Nakonec po letech zkoušení a experimentů jsme se ustálili na směsi třech druhů granulí. Dva druhy jsou zdravé, holistické - tedy bezobilné do kterých přimícháváme třetí na chuť a vůni ;) .Tohle funguje, kočky jsou pěkné  "v srsti" a zdravé.

 

Zde jsou odkazy na obchody kde granule kupujeme:

pro naše kočky TOP značka: Jaguar

https://www.hajek-petfood.cz/produkty/essential-foods/jaguar.html

další je : N&D

https://www.frodex.cz/obchod/vyhledavani/_q=N%26D?gclid=CMbazLW_ptQCFZMy0woddKMBGg

no ty, které chutnají asi nejvíc vždy a za všech okolností: Royal Canin British Shorthair

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/royal_canin/cistokrevne_kocky/153280

pro koťata:  Royal Canin + Applaws

 http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/royal_canin/kotata/121590  (startovací)

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/royal_canin/kotata/121589

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/applaws/158172

 

"Vlhké krmení" = maso a masové konzervy

Jak už jsem psala, každý den naše kočky dostávají přemražené hovězí maso namleté na kousky (ne mleté maso, ale kousky tak 1x1cm). Maso nechávám přemrazit aspoň 48 hodin. Kupuji hovězí kostky na guláš a hovězí srdce. Vše rozkrájím a smíchám 2:1 (dva podíly masa ku jednomu podílu srdce). Někdy srdce není, tak dostávají jen samotné maso-svalovinu. Koťata dostávají většinou jen maso bez srdce. Pro změnu občas dostanou maso krůtí.

Kuřecí maso krmíme vařené, stejně tak tresku, ale mají ho raději koťata a kočky, které nejedí granule.

Každý den ráno dostávají masovou konzervu. Dospělým kočkám kupujeme konzervy COSMA a koťatům přidáváme ještě Animonda Carny

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzervy/cosma

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzervy/animonda_rafine_carny

Pamlsky

Jako všichni i kočky mají rády pamlsky, ráda bych zdůraznila slovo pamlsky, což nepovažuji za krmivo.

Pamlsky dostávají občas a s mírou. I já si dám občas ráda něco nezdravého na zub, tak to občas dopřeji i kočkám. Jako chuťovku mají rádi pastu od Miamor, sušené maso Cosma snackies

 a kapsičky Felix (tedy jen želé z kapsičky Felix, olízané plnící kousky "hmoty" většinou vyhazuji).

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/snacky_svacinky/cosma_snacky/na_zkousku/294827

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/snacky_svacinky/miamor_pamlsky

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzervy/felix

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now