Vítáme Vás na našich stránkách!

...něco málo o nás

Vítejte na webových stránkách naší malé chovatelské stanice. Nevím kam až sahají kořeny naší lásky ke kočkám, ale byly součástí našeho domova od nepaměti. Jak už to tak bývá, nejprve to byly kočky domácí a postupem času si naše srdce získaly kočky Britské.

A tak vznikla naše malá chovatelská stanice rodinného typu, registrovaná od 01.03.2011 u Mezinárodního registru chovatelských stanic FIFe, od 01.01.2015 jsme pod mezinárodním registrem WCF, a zaměřujeme se na chov britských krátkosrstých koček v plných barvách, jako je modrá, lilová a krémová. Kočky s námi žijí volně v rodinném domku v Praze 6. Jsou právoplatnými členy rodiny a každá kočička u nás dožívá i v období svého podzimu života.

Všechny kočky jsou nadstandardně očkované, čipované, pravidelně odčervované a testované na infekční a genetická onemocnění. Naše zvířata jsou pravidelně testována na onemocnění srdce HCM a ledvin PKD, abychom eliminovali výskyt těchto genetických zátěží v chovu. Bohužel zákeřnost těchto nemocí spočívá ve faktu, že i po pravidelně testovaných předcích se může narodit postižený jedinec. Jediná forma ochrany je proto v pravidelném opakovaném testování chovných zvířat a pokud možno i kastrátů. Dalším krůčkem k úspěchu zdravých zvířat a odchovů je kvalitní strava. Zastávám názor, že to co se ošidí na kvalitě krmení, to se vrátí na následné veterinární péči. Krmíme pouze kvalitními krmivy jako je ND, Royal Canin, Porta, Taste of the Wild, Cosma, Animonda, Shesir, ale především syrovým hovězím, rybím, kuřecím a krůtím masem. Ještě jedna poznámka pro případné zájemce o koťátka z naší chovatelské stanice, již nehledejte výstavní tituly u jmen našich chovných zvířat, po velmi špatných a pro nás bolestných zkušeností z výstav, jsme se rozhodli, dalších se již neúčastnit - zejména z důvodu ochrany zdraví našich koček a odchovů.
 

Splendid Gem.... nebo-li "nádherný klenot" vyjadřuje to, co pro nás naše kočky znamenají a je naším velkým přáním, aby se i koťátka v naší chovatelské stanici narozená, stala nádherným klenotem pro své nové majitele. Všechna námi odchovaná koťátka jsou s průkazem původu, taktéž nadstandardně očkovaná, v lásce volně vychovávaná a maximálně socializovaná na běžný rodinný život.

 

Kateřina Uhrová

114
114
DSC_3216
DSC_3216
DSC_1856
DSC_1856